Diksiyon Eğitimi

Diksiyon Eğitimi

Diksiyon eğitimi dili kullanırken ses ve kelimeleri doğru telaffuz etmek ve dili en iyi biçimde kullanabilmek için alınması gereken bir eğitimdir.

Gerek iş, gerek sosyal ortamda olmak üzere, yani yaşadığımız her ortamda “ne söylediğimiz” kadar, bir şeyi “nasıl söylediğimizin” de çok büyük önemi vardır. Bir kişinin doğru, güzel ve etkin konuşmasında “Nasıl söylediği” bazen söylediğinin önüne geçip, içeriği ikinci plana atmakta ve bu durum sonuçta o kişinin etkili ve dinlenir bir konuşmacı olmasını sağlamaktadır.

Ayrıca iş ve sosyal yaşamınızda başarılı olmanın şifresi etkili ve doğru konuşmadaki başarı seviyemize bağlı olduğu bir gerçektir.

Esasında herkes güzel ve etkili konuşmak ister. Hele toplum önünde konuşmak zorunda kalan insanların bu konuda başarılı olmak için ne gayretler gösterdiğine şahit olmuşsunuzdur. Ama bu  çabalar bazen insanı çok komik sonuçlara da götürdüğüne şahit olmuşuzdur.Oysa güzel ve etkili konuşmada eğitime bağlı teknik bir konu olup bu konuda yapılacak çalışmalarla kişinin hangi mesafeleri kat ettiğini görülebilir.

  • Ses, Nefes Çalışması:  Diyafram destekli, doğru nefes sayesinde heyecanı kontrol altına alarak, doğru bir konuşma temposu ve enerjik bir ses tonuyla tane tane, anlaşılır konuşma üzerine, hayat boyu kullanabileceğiniz çalışmalar yapılır.
  • Diksiyon – Fonetik: Doğru, renkli ve etkili bir konuşma, diksiyon ve fonetik kurallarına uyarak gerçekleştirilir. Diksiyon-fonetik dersinde kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli bilgiler paylaşılır.
  • Dramatik Çalışma: Basit tiyatro metinlerinden faydalanarak yapılan bu çalışmalar, konuşmadaki ifade gücünü zenginleştirmeye yöneliktir. Bu derste, duyguların doğru ifadelerle konuşmaya aktarılması hedeflenir.
  • Konuşma Çalışmaları: Bu derste, daha önce öğrenilmiş ses-nefes-artikülasyon, diksiyon fonetik ve drama ile ilgili bilgilerin ışığında hazırlıklı ve doğaçlama konuşma çalışmaları, kamera ve kürsü kullanımıyla birlikte katılımcıların farklı ihtiyaç ve durumlarına göre bol bol pratik yapılır.
  • Toplu Konuşma Dersi: Bu derse, katılımcılar kendi seçtikleri bir konuda konuşma hazırlayarak gelirler. Konuşmalar topluluğa hitaben ve kamera karşısında yapılır. İki eğitmen izleyici olarak katılır. Konuşmalar bittikten sonra eğitmenler tarafından yorumlar yapılır.
  • Hitabet , Doğaçlama ve Beden Dilinin Etkili Kullanımı

Diksiyon eğitimine mesleği gereği ihtiyaç duyan, yada kişisel gelişimine önem veren her yaştan insan katılabilir.

 

  • Öğrenim Belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İki adet vesikalık fotoğraf

 

1,5 aydır. Ders günleri hafta içi 2 gün veya hafta sonu 1 veya 2 gün şeklinde yapılmaktadır.

Aşağıda belirtilen program doğrultusunda alternatif gruplar açılmaktadır. İster çalışan, ister öğrenci olsun hemen herkese uygun ders programımız bulunmaktadır.

Hafta içi sabah, öğlen ve akşam, Haftasonu sabah ve öğlen saatlerinde eğitimimiz mevcuttur.

 

 

 

 

 

BİLGİ VE KAYIT İÇİN

Diksiyon Eğitimimize siz de katılmak istiyorsanız 434 44 28 veya 434 44 18 numaralı telefonu arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak ön kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Başvurudan sonra sizlere dönüş yapılarak kurs hakkında detaylı bilgi verilecektir.

 

ÖN KAYIT FORMU

Diğer Eğitimler