Cilt Bakımı-Hydrafacials

Lecturer
admin
0 Reviews

Kurs Detayları

Cilt Bakımı

Hydrafacial;

Cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi ve siyah nokta işlemlerinin yapıldığı “Anti Aging” bakım türüdür.

İşlem Vortex teknolojisi ile dermabrazyon yaparak vakumlama tekniğiyle gerçekleştirildiği için herhangi bir iğne yada benzeri acı, ağrı veren enjeksiyonlar kullanılmamaktadır.

Bu vakumlama işlemi cildin en alt tabakasına kadar ulaşır ve cilde hiçbir hasar vermeden derinlemesine bir bakım sağlar. Bu yöntem ile daha sağlıklı, güzel görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hydrafacial Uygulaması Yöntemi İle Bakım

 1. Cilt Temizleme İşlemi

Cilt oksijenli özel ürünler ve vakumlama sistemi ile derinlemesine temizlenir. Cilt her türlü toksin ve kirden arındırılmış olur.

2. Serum Uygulama

Daha sonra leke, sivilce yada kırışıklıklara özel serumlar uygulanır. Kurumuş cilt ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine dengeleyici serum uygulaması yapılır.

3. Dermabrazyon

Akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde, tahriş yapmadan cilt yüzeyindeki kullanılan kristal başlıkla mikrodermabrazyon sağlanır.

İşlem için hazır hale gelmiş cildimiz el değmeden özel bir vakumlama sistemi ile derinlemesine temizlenmeye başlanır. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü yüksek peptitler ve antioksidan serumlar yedirilir.

Alt tabakaya yani cildimizin dermis tabakasına ulaşması hedeflenir. Bu aşamada cildimizin ihtiyacına göre akne, leke, anti-aging ‘e yönelik serumlar ile işleme ve vakumlamaya devam edilir.

4. Nemlendirme

Cilde solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler ile uygun maske yapılarak 20 dakika bekletilir. Maske sonrasında masaj, serum, nemlendirici ve güneş koruyucu uygulanır.

5.  Led Terapisi

Led terapi ile işlem sonlandırılır. Led terapi cilde probleme yönelik olarak uygulanır. Sivilceler için uygulanan mavi ışık, akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler. İnce kırışıklıklar için kırmızı led, akne-sivilce  tedavisisinde mavi led lifleri uyararak yenilenmelerini sağlar ve cildin sıkılaşmasına neden olur.

Hydrafacial Uygulamasının Yararları

Kullanılan teknolojik cihazın basınçla püskürme işlemi yapan vakumlu başlığı ile cildin ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağlı ciltten arındırılması sağlanmış olur.

Uygun olan serumlar kullanılarak ince çizgiler, cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, cilt tonu düzensizlikleri, büyük gözenekler, ve aynı anda akneleri giderilir.

Cilde verilen antioksidan içerikli solüsyonlar, cilt koruması sağlar, cildin daha canlı, aydınlık, genç görünümlü olması sağlanır.

Bu uygulama her yaşta uygulanabilen bu işlemdir. HYDRAFACİAL daha ilk seans gözle görülür olumlu sonuçlar verir.

HYDRAFACİA her mevsim, her cilde rahatlıkla uygulanabilir. Haftada 1 kez olmak üzere, 4 ila 6 seanslık bir kür sonrasında elde edilen sonuçların devam ettirilmesi için ayda 1 seans yapılması idealdir.

HYDRAFACİA işlem süresi 60 ile 90 dakikadır.

Hydrafacial Sonrasında;

HydraFacial uygulaması sonrasında herhangi özel bir bakım yapmanıza gerek yoktur sadece uygulama günü yüz yıkanmaz.

Bir gün boyunca yüzünüze hiçbir şey sürülmez. Uygulama sonrası hemen iş veya sosyal yaşama dönülür.

-->