Cilt Yenileme

Lecturer
admin
0 Reviews

Kurs Detayları

Cilt Yenileme

Cilt yenileme işlemi ile ince kırışıklıklarda, gözeneklerde, deri yüzey düzensizliğinde azalma ve cilt kalitesinde artmaya bağlı olarak canlanma ve parlaklaşma sağlamak için yapılan bir uygulamadır.

Cilt yenileme işlemi, cildin üst katmanlarının birtakım yöntemlerle soyulması işlemidir. Bu yöntemler kimyasallar ya da lazerler ile olabilir. Ablatif lazerler ile soyma işlemi kontrollü olarak ve çok daha rahat yapılabilir. Derinin üst tabakası kendini yenileyebildiği için hiçbir leke kalmadan eri tabakası iyileşir.

İşlem sonrası derinin soyma derinliğine bağlı olarak iyileşme süresi değişir. Bu süre yaklaşık 5-7 gün olabilir. İlk günler kızarıklık fazladır daha sonra pul pul deri dökülmeleri ile iyileşme sağlanır.

Bu dönemde iyi bir nemlendirme ve güneşten koruma gerektirir. Cilt yenileme işlemi ile ince kırışıklıklarda azalma, gözeneklerde azalma, deri yüzey düzensizliğinde azalma ve cilt kalitesinde artmaya bağlı olarak canlanma ve parlaklaşma görülür.

Kişilerin ihtiyacına ve derinin kalınlığına göre birden fazla seans gerektirebilir. Cilt yenileme işleminden sonra deri kalitesini arttırmak için mezoterapiler ile kombine edilerek işlem yapılması önerilir.

-->